четверг, 23 октября 2014 г.

VII Науково-практична конференція ВІТІ ДУТ

 Плуговий Ю.А. (ГУЗІС ГШ ЗСУ) 
Картавих В.Ю. (ГУЗІС ГШ ЗСУ) 
Драглюк О.В. (ВІТІ ДУТ)

ДЕКОМПОЗИЦІЯ МНОЖИНИ ТОПОГРАФІЧНИХ СИМВОЛІВ В ГЕОІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Аналіз досвіду застосування військ зв’язку Збройних Сил України в військових навчаннях «Весіння злива – 2014» та антитерористичній операції на сході України дозволяє визначити актуальною задачу обміну бойовою обстановкою в інформаційно-телекомунікаційній мережі Збройних Сил України, шляхом передачі картографічної інформації між пунктами управління різних ланок.
Сучасні геоінформаційні системи надають широкий спектр можливостей по обміну та обробці картографічних даними по інформаційно-телекомунікаційним мережам заснованим на множині протоколів TCP/IP. Лідерами геоінформаціних систем є Quantum GIS, ArcGIS, GRASS GIS.
Однак зазначені системи не містять модулів, які підтримують топографічні символи, які застосовуються при оформлення робочих карт командирів підрозділів Збройних Сил України. Застосування геоінформаційнх систем військового призначення унеможливлюється невідповідністю символів прийнятих в країнах-членах блоку НАТО та в Збройних Силах України.
З зазначеного випливає актуальність задачі по аналізу множини топографічних символів, які застосовуються в Збройних Силах України.
Аналіз керівних документів, які визначають порядок оформлення робочих карт командирів підрозділів дозволяє визначити множину зазначених топографічних символів. Подальший аналіз слід здійснювати шляхом декомпозиції множини символів та отримання їх чіткої класифікації.
В результаті декомпозиції множина топографічних символів поділяється на підмножини. В доповіді декомпозиція проводиться по:
виду інформації, яку відображає символ, що поділяю множину символів на підмножину загальних символів та підмножину символів військового призначення;
геометричному виду символу, що поділяє множину символів на крапки, лінії, та площини;
впливу на символ зміни масштабу карти, що поділяє символи на символи залежні від масштабу та на символи незалежні від масштабу;
В свою чергу символи військового призначення поділяються по родам та видам військ в яких вони застосовуються. В окремі підмножини виділяються:
загальновійськові символи;
символи сухопутних військ;
символи повітряних сил;
символи військово-морських сил;
символи військ зв’язку;
та інші.
Крім того в доповіді визначаються атрибути символів, які характерні для кожного рівня декомпозиції. Це закладає основні засади для створення ієрархічної бібліотеки класів цифрових топографічних символів, яка дозволить включити топографічні символи, що застосовуються при розробці робочих карт в геоінформаційну систему Збройних Сил України та забезпечити гнучкість системи у відношенні додавання нових символів.
Таким чином можна зробити висновки, що обробка та передача картографічної інформації по інформаційно-телекомунікаційній мережі Збройних Сил України є актуальною задачею, прийняті в Збройних Силах України топографічні символи недоступні в провідних геоінформаційних системах загального та військового призначення, декомпозиція множини топографічних символів виділяє чітку класифікацію символів по ряду параметрів, результати декомпозиції є основою для створення бібліотеки класів цифрових топографічних символів Збройних Сил України.

Комментариев нет: