воскресенье, 11 марта 2012 г.

Тези п’ятої науково-технічної конференції Військового інституту телекомунікацій та інформатизації НТУУ "КПІ" 2010

автори:
к.т.н. Горбенко В.І. (ВІТІ НТУУ „КПІ”)
Картавих В.Ю. (ВІТІ НТУУ „КПІ”)

ПРОЦЕДУРИ КОНТРОЛЮ І УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМИ МЕРЕЖАМИ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

На сучасному етапі розвитку інформаційних технологій широкого застосування набрали інформаційні мережі.
Управління інформаційною мережею – це виконання функцій контролю, планування, виділення, впровадження, координування та моніторингу ресурсів мережі.
Міжнародна організація по стандартизації ITU в стандарті M.3400 описала FCAPS модель, в якій зображені ключові функції адміністрування і управління мережами:
керування відмовами – виявлення, визначення й усунення наслідків збоїв і відмов у роботі мережі;
керування конфігурацією – полягає в конфігуруванні компонентів мережі, включаючи їх місце розташування, мережні адреси й ідентифікатори, керування параметрами мережних операційних систем, підтримка схеми мережі;
облік роботи мережі включає реєстрацію й керування ресурсами та обладнанням, що використовуються. Ця функція оперує такими поняттями – час використання й плата за ресурси;
керування продуктивністю служить для збору і надання статистики роботи мережі в реальному часі, мінімізації моментів перевантаження і вузьких місць мережі, виявлення складних тенденцій і планування ресурсів для майбутніх потреб ;
керування безпекою містить у собі контроль доступу, збереження цілісності даних і протоколювання подій. Функція містить процедури аутентифікації, перевірки привілеїв, підтримки ключів шифрування, керування повноваженнями. До цієї ж групи можна віднести важливі механізми надання та зберігання паролів, управління зовнішнім доступом, з’єднання з іншими мережами.
Функції реалізовані певним набором процедур.
У доповіді проведено аналіз та зроблено висновок, що на даному етапі розвитку інформаційної мережі ЗСУ в її склад відсутня жодна автоматизована підсистема контролю і управління мережею. Управління мережею здійснюється в ручному режимі, що викликає вплив людського фактора на саму мережу і призводить до приховування реального стану мережі від керівних органів. Були окремі спроби вбудувати підсистему контролю та управління в мережі, однак ці намагання не привели до бажаного результату з причин відсутності процедур контролю і управління інформаційною мережею.
На процедури контролю і управління в мережі ЗСУ накладаються додаткові вимоги. Так, наприклад, в сучасному стані економіки країни та недостатності коштів затрати на реалізацію цих процедур повинні бути мінімізовані. Цей факт аргументує застосування процедур контролю і управління з відкритим кодом. Ще одним аргументом за цей вид процедур є те, що жодна реалізація процедур не може задовольнити в повному обсязі вимоги інформаційних мереж спеціального призначення.
Таким чином нами проаналізовані розробки в сфері контролю і управління інформаційними мережами на основі програмних комплексів Zabbix, Nagios, Zennos і запропоновані механізми удосконалення рішень систем моніторингу і управління на базі процедур контролю і управління інформаційних мереж спеціального призначення.

Комментариев нет: